Öne Çıkanlar Yurtdışı İş İlanları Evde Ek İş İŞKUR Kaydı Market personel alımları

Kosgeb Tarafından Desteklenen Yeni İş Fikirleri

Öncelikli olarak Kosgeb yeni iş fikirlerine tamamen uyumlu bir şekilde hibe vermektedir. Bu hibeden faydalanmak isteyen genç girişimciler için bilinmesi gereken en büyük özellik ise bu kredinin geri dönüşsüz olarak alınmasıdır.

Kosgeb Tarafından Desteklenen Yeni İş Fikirleri

Öncelikli olarak Kosgeb yeni iş fikirlerine tamamen uyumlu bir şekilde hibe vermektedir. Bu hibeden faydalanmak isteyen genç girişimciler için bilinmesi gereken en büyük özellik ise bu kredinin geri dönüşsüz olarak alınmasıdır. Bu da aklındaki yeni iş fikirleri kapsamında hayata geçirmek aşamasında mali ve iktisadi olarak bocalayan girişimcilerin imdadına yetişmektedir. Belli başlı şartlar yerine getirildikten sonra bu hibelerden sınırsız bir şekilde faydalanmak söz konusu olabilmektedir. Yeni açılan iş yerinin akabinde Kosgeb tarafından verilen formlar eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Mutlaka KOSGEB yetkilileri tarafından öne sürülen şekilde plan ve projeler teoriden pratiğe geçirilmeli, kağıda dökülmelidir. Bir iş planı ne kadar seküler, ne kadar gerçekçi ise hibe almak için gerekli zemin o kadar alt yapı ile donatılmış demektir. Bununla birlikte gelir gider tablosu; alınacak para ile tam olarak nelerin hayat bulacağı konusundaki soru işaretleri de cevaplanmalıdır. Ancak alınan hibenin doğru kanallara, büyümeye, parlak ve orijinal fikirlere doğru bir eksen kaymasına doğru genişleyeceği kanıtlanırsa Kosgeb söz konusu kredileri vermektedir.

Herhangi bir sınırlama yoktur. Kredi almak için her alanda, her farklı sektörde girişimcilik ruhunu tutturmak yerinde olmaktadır. Günümüzde binlerce genç girişimci gerekli şartları oluşturup gerekli belgeleri tamamladıktan sonra Kosgeb'ten ihtiyaçları olan kredileri geri dönüşsüz olarak almaktadır. Yeni iş fikirlerinin kapsamında hiçbir şey rastlantıya bırakılmamalı; akıldaki tüm gereçler kağıda dökülerek söz konusu firmaya aktarılmalıdır.

Kosgeb Tarafından Verilen Eğitimler ve Sertifikalar

Belli başlı eğitimlerden geçerek girişimcilik sertifikası almak ve işlere bu şekilde profesyonel belgeler ile adım atmak da sunulan imkanlar ve olanaklar dahilindedir. Verilen eğitimin adı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi olarak adlandırılmakta ve bu şekilde lanse edilmektedir. Bu eğitimler toplam 32 saatte nihayete erdirilmektedir. Paranın ekonomisi, girişimcilik nedir, dünyadan başarılı girişimcilik örnekleri, muhasebe, iktisat yönetimi gibi konularda çeşitli dersler ve aktarımlar yapılmaktadır. 32 saatin sonunda eğitimini başarılı bir şekilde noktalayan girişimcilere girişimci sertifikası verilmektedir.

İşletmelerini açtıktan sonra başvuranlar olduğu gibi açmadan önce ve açmak için de hibe adına başvurusu yapılabilir. Red yendiği takdirde girişimcilerin toplam 3 kere başvuru yapma hakkı vardır. Ancak sağlam bir fikri olanlar değil o fikri en reel şekilde planlayan, o planları proje kapsamında ele alıp karşı tarafa intikal ettiren kişiler red değil onay almaktadır. Onay talebi aldıktan sonra yeni iş fikirleri kapsamında işletmeler açılmakta, sertifika ile birlikte girişimcilik gerçek hayatta karşılığını bulmaktadır.

Kosgeb Tarafından Desteklenen Yeni İş Fikirleri

Kosgeb tarafından desteklenen iş fikirleri için herhangi bir engel, sınırlama ya da kısıtlama bulunmamaktadır. Herkes kendi iş sektöründe yeni ve yaratıcı fikirlerin ışığında yeni bir işletme, yeni bir dükkan açmak için Kosgeb'ten destek görebilmektedir. Bununla birlikte hayvancılık sektöründe yeni bir işletme açmak için de söz konusu girişimcilik hibesi alınabilmekte. Bunun için farklı olarak Esnaf Kefalet Kooperatifine başvurmak yeterli olmaktadır. Örneğin serbest gezen tavuk çiftliği açmak isteyen kişi ve kişiler planlarını programlı bir şekilde yazıya geçirip kendisine verilen formları noksansız bir şekilde doldurduktan sonra Kosgeb'ten istedikleri hibeyi alabilmektedir.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.