Öne Çıkanlar Yurtdışı İş İlanları Kredi Çekemiyorum Acil Para Personel alımı Yurt Dışında İş Kurmak

Uzun Yıllar Çalışabileceğiniz En İyi Meslekler

İş ararken kafamıza takılan iki önemli şey bulunur genelde. Bunlardan ilki işin getireceği maddi gelir ve ikinci de bu işte ne kadar uzun süre çalışabileceğimizdir.

Uzun Yıllar Çalışabileceğiniz En İyi Meslekler

İş ararken kafamıza takılan iki önemli şey bulunur genelde. Bunlardan ilki işin getireceği maddi gelir ve ikinci de bu işte ne kadar uzun süre çalışabileceğimizdir. Sağlık ve teknoloji alanındaki meslekler bu iki şartın ikisini de karşılamaktadır fakat diğer birçok meslek de bu kategoride yer almaktadır. Sizin için bu mesleklerden bazılarını derledik.

Çiftlik Yöneticisi

Eğer bir çiftliğiniz varsa, çiftliğinizdeki tüm işleri planlamak, organize etmek ve yönetmek durumundasınızdır. Çiftlik yöneticileri, işte tüm bu işlerin üstesinden gelen kişilerdir. Bu işin 2016’daki yıllık geliri yaklaşık 56 bin lira civarındadır. Üstelik çiftlik yöneticisi olmak için lise ve dengi bir okuldan mezun olmak yeterlidir.

Bilgisayar Sistemleri Analisti

Bilgisayar sistemleri analistleri, veri işleme sürecinde görülen hataları giderir ve bilgisayar sistemlerinin düzgün işlemesini sağlar. Günümüz dünyasında da önemleri çok büyüktür. Bilgisayar sistemleri analistinin yıllık ortalama geliri 87 bin civarındadır. Bilgisayar sistemleri analisti olmak için ilgi bölümden alınan üniversite diploması gereklidir.

Toptan Satış Temsilcisi

Toptancılardan ve üreticilerden aldıkları malları, perakende devleri ve diğer firmalara satarlar. Toptan satış temsilcilerinin günümüz ekonomisi için önemi büyüktür. Bir toptan satış temsilcisi yıllık ortalama 57 bin lira kazanır. Toptan satış temsilcisi olmak için lise ve dengi bir okuldan mezun olmak yeterlidir.

Tır Şoförlüğü

Tır şoförleri, bir yerden aldıkları malı başka bir yere taşırlar. Süpermarketlerde gördüğümüz malların hepsi onlar sayesinde bulunduğumuz ile getirilir. Görevleri o kadar zordur ki ailelerini günlerce göremedikleri olur. Ortalama bir tır şoförü yıllık 41 bin lira kazanmaktadır. Tır şoförü olmak için ortaokul mezunu olmak yeterlidir.

Yazılım Sistemleri Uzmanı

Yazılım sistemleri uzmanı; işletim sistemleri üzerinde kullandığımız yazılımların üretiminden sorumludur. Günümüz teknoloji dünyası onlar olmadan bir boşluktan ibarettir. Bir yazılım sistemleri uzmanının yıllık ortalama geliri 106 bin lira civarındadır. Yazılım sistemleri uzmanı olmak için üniversite mezunu olmak yeterlidir.

İlkokul Öğretmenliği

İlkokul öğretmenleri, 7-8 yaşındaki yeni okula başlamış öğrencilere temel bilgileri öğretmekle görevli öğretmenlerdir. Birçoğumuzun okulda ilk tanıdığı öğretmenler hep onlar olmuştur. İlkokul öğretmenlerinin yıllık ortalama maaşı 55 bin lira civarındadır. İlkokul öğretmeni olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak yeterlidir.

Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği

Bilgisayar sistemlerini planlar, koordine eder ve yönetirler. Günümüz teknolojisi için önemleri gerçekten çok fazladır. Bir bilgisayar sistemleri mühendisi, yıllık ortalama 135 bin lira kazanmaktadır. Bilgisayar sistemleri mühendisi olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinde mezun olmak gereklidir.

Avukatlık

Avukatlar, dönem dönem hepimize lazım olan meslek gruplarından biridir. Avukatlardan kanunlar hakkında bilgi alabilir ve ücret karşılığı davalarda bizi savunmalarını isteyebiliriz. Avukatların yıllık ortalama geliri 118 bin lira civarındadır. Avukat olmak için üniversite mezunu olduktan sonra gerekli stajları yapmak yeterlidir.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.