Öne Çıkanlar Yurtdışı İş İlanları Evde Ek İş 250 Danışma Memuru Alımı İŞKUR Kaydı

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Memur Alımı İlanı

Çevre ve şehircilik bakanlığı, 1920 tarihine uzanan uzun bir geçmişe sahiptir. Öncelikle 3 Mayıs 1920 tarihinde Bayındırlık Bakanlığı kurulmuştur.

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Memur Alımı İlanı

Çevre ve şehircilik bakanlığı, 1920 tarihine uzanan uzun bir geçmişe sahiptir. Öncelikle 3 Mayıs 1920 tarihinde Bayındırlık Bakanlığı kurulmuştur. Bu bakanlık, ülkede imar işleriyle ilgilenen kuruluşların en üstleri olarak onları yönetmekle, kurallara uydurmakla görevlendirilmiştir. Ardından 13 Ekim 1923 tarihinde İmar ve İskan Bakanlığı kurulmuştur. 1983 yılında ise bu iki bakanlığın birleştirilmesiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kurulmuştur. Ancak bu ismi 2011 yılında almıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bazı temel görevlere sahiptir. Bu görevlerin başında parselleri düzenleyip ruhsatlamak, fiziki planların hayata geçirilmesi, yapıların bulunduğu alanlarda kirliliğin kontrol edilmesi ve çevrede huzur sağlanması, izinlerin ve imar planlarının kontrolünün sağlanması, yapılmış olan tesis ve binaların durumlarının incelenmesi, çevre projelendirmelerinin yürütülmesi ve çevre kirliliği haritalarının oluşturulması gelmektedir. Çevre ve Şehircilik bakanlığı önemli görevleriyle devletin bel kemiğini oluşturmaktadır. Bundan dolayı zaman zaman personel alımına ihtiyaç duymaktadır ve bunu çeşitli kanallar aracılığıyla halka bildirmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hangi Alanlarda Memur Alımı Yapmaktadır?

Çevre ve şehircilik Bakanlığı ülkede önemli bir konuma sahiptir. Pek çok farklı görevi aynı anda yönetmekle ilgilenmektedir. Farklı görevlerden sorumlu olması, bu bakanlığın farklı alanlarda yetişmiş kişilere ihtiyaç duyması ve iş imkanı tanıması anlamına gelmektedir. Bu alanların çok sayıda olması listesinin yapılmasını zorlaştırmaktadır ancak çevre ve şehircilik bakanlığı memur alımı alanlarına örnek vermek gerekirse inşaat mühendisliği, şehir ve bölge planlama alanı, işletme, mimarlık, maliye, çevre mühendisliği, hukuk ve iktisat alanlarından bahsetmek doğru olacaktır. Bu ve benzeri pek çok alan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Görevleri ile ilgili bir alandan mezun olmuş kişiler memur alımı dönemlerinde iş başvurularını gerçekleştirmektedirler.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Memur Alımını Nasıl Duyurmaktadır?

Günümüzde internet halk tarafından büyük oranda kullanılan bir iletişim platformudur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı halka duyuru yapmak amacıyla bu yöntemi de kullanmaktadır. Bazı siteler memur alımı dönemlerinde halka hatırlatmalar yaparak başvuruda bulunmak isteyen kişileri harekete geçirmektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın memur alım dönemi ve alımın yapılacağı pozisyonlar https://goo.gl/Kbvjt2 adresinden güncel olarak takip edilebilmektedir.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.