Öne Çıkanlar Yurtdışı İş İlanları Evde Ek İş 250 Danışma Memuru Alımı İŞKUR Kaydı

En Az Lise Mezunu 7 Bin Bekçi Alım İlanı

Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinin duyurular bölümü üzerinden merakla beklenen bekçi alımı hakkında duyuru yayımladı. 7 bin bekçi alımı ilanı hakkında detaylar haberimizde.

En Az Lise Mezunu 7 Bin Bekçi Alım İlanı

Polis Akademisi Başkanlığı’ndan mahalle ve çarşı bekçisi alımına dair resmi duyuru yayınlandı. Konu ile ilgili tüm detaylar haberimizde yer alıyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 27 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanan resmi duyuruya göre en az lise mezunu, önlisans ve lisans mezunları başvurabilir.

Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin merakla bekledikleri 2018 bekçi alımına ilişkin resmi açıklama Polis Akademisi tarafından yapıldı. Polis akademisi; valilikte istihdam edilmek üzere en az lise mezunu 7 bin mahalle bekçisi alınacağını açıkladı.

Polis Akademisi tarafından yapılan duyuru şe şekildedir: ‘’ 772 Sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak il valiliklerinde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 7000 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Alıma ilişkin esaslar, il kontenjanları ve başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Bu duyuru ile aşağıdaki belirtilen hususlar kesinleşmiş oldu: 7bin mahalle bekçisi alımı yakında başlayacaktır. En az lise mezunu olanlar başvuracaklar. İlkokul mezunlarına başvuru hakkı verilmeyecek. Kadın bekçi alımı olmayacak, sadece erkek bekçi alınacak.

HANGİ SAĞLIK ŞARTLARI ARANMAKTADIR?

Polis adayları ile bekçi adaylarından birebir aynı sağlık şartları aranır.

YÖNETMELİKTEKİ GENEL ŞARTLAR

İç işleri Bakanlığının resmi gazetede yayımlanan Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğinde belirtilen genel şartlar şu şekildedir:

* Türk vatandaşı olmak

* En az lise mezunu olmak

* Askerlik ödevini bitirmiş olmak

* 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak

*  Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak

*  Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis ve yahut affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtibat, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

* Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak

* Memuriyete engel bir hali bulunmamak

* Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak

* Sağlık yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak

* Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmak

* Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak

* Adayın kendisinin ve evliyse eşinin; genelev, birleşme yeri, randevu evi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserlerin kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu , uyarıcı madde nedeniyle , hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulamamak bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak

* Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak

* Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak

* Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında olumlu olmak.

Yapılan açıklama sonrası ilanın önümüzdeki günler içerisinde yayımlanması bekleniyor. Yayımlanacak olan ilandan haberdar olmak için Ekspres Gündem ekibini takip ediniz.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.