Öne Çıkanlar Yurtdışı İş İlanları Güvenlik görevlisi alımı Memur Alımı Kabin Memuru İş İlanları

MEB 5 Bin Sözleşmeli Öğretmen Başvuru Kılavuzu Yayınlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapmakta olan sözleşmeli öğretmenlik için başvuru ve atama duyurusu insan kaynakları genel müdürlüğü tarafından yayınlandı.

MEB 5 Bin Sözleşmeli Öğretmen Başvuru Kılavuzu Yayınlandı!

Kısa adı MEB olan Milli Eğitim Bakanlığı beş bin adet sözleşmeli öğretmen alımı yapacağını 15.5.2018 tarihinde kamuoyuna ilan etmiştir. Aynı zamanda başvuru ve atama kılavuzu da kurum tarafından yayınlanmıştır.

Yapılacak olan bu alımlar ek ders ücreti karşılığında çalışanların sözleşmeli olarak çalışması için yapılacak olan bir atama olacağı MEB İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından kamuoyuna deklare edilmiştir.

SÖZLÜ SINAV MERKEZLERİ

 1. Adana
 2. Ankara
 3. Antalya
 4. Bursa
 5. Erzurum
 6. Gaziantep
 7. İstanbul
 8. İzmir
 9. Konya
 10. Malatya
 11. Samsun
 12. Sivas
 13. Trabzon
 14. Van

BAŞVURU ŞARTLARI

Kurumun atama kılavuzunda da ifade edildiği gibi başvuru şartları temel olarak şunlardır:

 • 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde Bakanlığa bağlı olan resmi kurumlarda ek ders ücreti karşılığında görev yapmış olmak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli, malul, yaşlılık aylığı alıyor olmamak
 • 13.06.2018 tarihi itibarıyla Bakanlığa bağlı olan resmi kurumlarda ek ders ücreti için en az 540 gün pirim ödemesinin yapılmış olması.
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel koşulları taşıyor olma
 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.( Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için böyle bir koşul aranmayacak olan durumdur)
 • Başvuracak olan adayın mezun olduğu kurumun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan bir kurum olması.
 • 2017 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) itibarıyla 50 ve üstünde puan almış olma
 • Gereksinim olması durumunda öğretmenlik dışında bir bölümü bitirmelerine rağmen pedagojik formasyon ya da öğretmenlik üzerine yüksek lisans yapmış olma.
 • Yurt dışından bir okuldan öğretmenlik lisansını tamamladı ise ilgili okulun ve almış olduğu pedagojik formasyonun denkliğinin Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilmesi
 • Devlet memurluğunun ilgili maddelerine göre memurluktan çıkarılacak olan bir durum yaşamaması.
 • 657 sayılı yasanın 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak çalışıyorken sözleşmeleri fesih edilenler açısından, başvuru zamanının son günü itibarı ile

1 sene bekleme sürecini tamamlamış olma.

BAŞVURU YAPILMASI SÜRECİ

5 bin sözleşmeli öğretmen alımı için takvim şu şekilde olacaktır: Ön Başvuruların Alınması- Sözlü Sınav Yerlerinin İlanı- Sınav Merkezi Tercihlerinin Alınması: 8.6.2018 – 13.6.2018 Adayların Sözlü Sınava Alınacakların Yerlerin İlan Tarihi: 22.6.2018 olarak yayınlanan kılavuzda açıklanmıştır.

MEB 5 Bin Öğretmen alım kılavuzu için tıklayınız.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.