Öne Çıkanlar Yurtdışında Çalışmak İşkur 2019 İş ilanları Hayvan Hibesi Nasıl Alınır Kayserili Ev Hanımlarına Ek İş İmkanı

CTE 7.467 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayınlandı!

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan en son ilana göre, 7 bin 467 sözleşmeli kamu personeli alımı için başvuru kılavuzu, müdürlüğün internet sitesinde yayınlandı.

CTE 7.467 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayınlandı!

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan en son ilana göre, 7 bin 467 sözleşmeli kamu personeli alımı için başvuru kılavuzu, müdürlüğün internet sitesinde yayınlandı. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne alınacak personel hakkında nitelikler ve gereken başvuru koşullarını bulabilirsiniz. İşte detaylar…

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından memur olarak işe alınacak sözleşmeli memurların sayısı ve pozisyonu şu şekilde; 6.681 infaz ve koruma memuru, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 266 şoför, 185 teknisyen, 42 aşçı, 21 kaloriferci olmak üzere toplam 7.467 personel alımı yapılacak.

Başvurular 21 Mayıs 2018 itibariyle başlayıp, 11 Haziran 2018 tarihinde sona erecektir. Adaylar sözlü ve yazılı sınava gireceklerdir. Bakanlık sitesinden temin edilecek EK-1 belgesi doldurulup öğrenim belgesi, sınav sonuç belgesinin aslı, bilgisayar çıktısı veya komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte son başvuru gününün mesai saati bitimine kadar (17:00) sınavı yapacak sınav merkezine (Adalet Komisyonu Başkanlığı’na) başvuracaklardır. Adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonları başkanlıkları dışında herhangi bir yere yapılan başvurular kabul edilmeyip geçersiz sayılacaktır. Aynı şekilde posta veya kargo yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Kişilerin başvuruları şahsen gelip yapmaları gerekmektedir.

Başvuran adayların lisans mezunları 2016 KPSSP3, ön lisans mezunları 2016 KPSSP93, ortaöğretim mezunları ise 2016 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydı ile 70 ve üzeri puan alanları başvuru yapabilecek.

Başvuru koşulları içerisinde 11 Haziran 2018 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezi sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk gününden itibaren; infaz ve koruma memurlarının 30 yaşını doldurmamış olmak. (1 Ocak 1986 ve sonrası doğumlular sınava müracaat edebilecektir.) Teknisyen, büro personeli, destek personelleri (aşçı, kaloriferci, şoför) için 35 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlular sınava müracaat edebilecektir.)

İNFAZ KORUMA MEMURLUĞUNA BAŞVURU İÇİN

- En az lise ve dengi okul mezunu olmak

- 11 Haziran 2018 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak.

- Merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının ilk gününden itibaren; infaz ve koruma memurlarının 30 yaşını doldurmamış olmak. (1 Ocak 1986 ve sonrası doğumlular sınava müracaat edebilecektir.)

- Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak.

- Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak.

CEZA İNFAZ KURUMU KATİPLİĞİ BAŞVURUSU İÇİN

- En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

- Daktilo veya bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek.

SAĞLIK MEMURU POZİSYONUNA BAŞVURU İÇİN

- Meslek liselerinin; hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden veya bu bölümlerin ön lisans veya lisans programlarından mezun olmak.

TEKNİSYEN KADROSUNA YERLEŞEBİLMEK İÇİN

- En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümünden mezun olmak.

-Yerleşeceği pozisyonun gerektirdiği teknik anlamdaki bilgiye sahip olmak.

AŞÇI VE KALORİFERCİ POZİSYONUNA BAŞVURU İÇİN

-En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

-Halk Eğitim Müdürlükleri veya diğer resmî kurum ve kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan başarıyla mezun olmak ya da ilgili branşta sertifika sahibi olmak. Resmi ilan metni için Tıklayın

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.