Öne Çıkanlar Yurtdışı İş İlanları Personel alımı Evde Ek İş 250 Danışma Memuru Alımı

PTT KPSS Şartı Olmadan 5 Bin Personel Alım İlanı Yayımladı!

Beklenen haber sonunda geldi ve PTT memur alımı yapacağını hem kendi internet sitesi üzerinden hem de basına yapmış olduğu açıklama ile duyurdu.

PTT KPSS Şartı Olmadan 5 Bin Personel Alım İlanı Yayımladı!

Beklenen haber sonunda geldi ve PTT memur alımı yapacağını hem kendi internet sitesi üzerinden hem de basına yapmış olduğu açıklama ile duyurdu.

Üstelik burada en ciddi avantaj ise KPSS şartı olmaması ve tamı tamına 5 bin personel alınacak olması. Çok değişik pozisyonlar için eleman alımları gerçekleştirilecek ve bu da ülkemizde işsizliğin kapanması yönünde çok önemli bir adım olacak.

ARANAN GENEL KRİTERLER

PTT personel alımı için istemiş olduğu şartları şu şekilde ifade etmektedir:

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

• 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşından gün almamış olmamak. Bu eleman alımı için 14.5.1984 ve sonrası doğumlu olanların başvuruları kabul edilecektir.

• Yapacağı işe engel herhangi bir sağlık sorununun olmaması ve işe alınması durumunda bunu ilgili kurumlardan alacağı sağlık raporu ile belgeleyebilmesi

• Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna tabi olarak emekli veya yaşlı aylığı alıyor olmamak 

• Sabıka kaydı silinmiş olsa dahi bulunmamak

• Daha önce çalıştığı kurumun türü ne olursa olsun disiplin cezası alarak görevden uzaklaştırılmamış olmamak

• Hiçbir nedenden dolayı kamu haklarından mahrum bulunmamak

• Askerlik görevini tamamlamış olmak veya bir nedenden ötürü muaf tutulmak

• Kamu ya da özel herhangi bir kuruma karşı zorunlu çalışmasını gerektiren bir durum olmaması ( işe başlayacağı gün itibarıyla olmak üzere)

• Tüm bunların dışında PTT tarafından her iş için belirlenen özel şartlar da mevcuttur.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

PTT bünyesinde çalışmak isteyen bireyler öncelikli olarak kurumun belirlemiş olduğu PTT 1840 numaralı hesaba  yapılacak olan sınav için 60 TL sınava giriş ücretini yatıracaklar.

Sınava başvuran adaylar için özel olarak arşiv araştırması ile güvenlik soruşturması yapılacaktır ve uygun görülen adaylar sınava çağrılacaktır lakin tüm bunların öncesinde 14 Mayıs 2018 ile 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında www.ptt.gov.tr ile http://ik.ptt.gov.tr üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Kurum şahsi olarak ve kuruma gelerek başvuru yapmalarını hiçbir biçimde kabul etmeyecektir.

Başvuru yapacak olan kişilerin karşısına burada girdiklerinde de görecekleri üzere birden fazla seçenek çıkacak ve bunlardan sadece bir tanesine başvuru yapabileceklerdir. Yine PTT Uzman Yardımcılığı dışında yer alan diğer görevler için başvuran kişiler kendi yaşadıkları il için başvuru yapabileceklerdir.

Sınavlar yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı gerçekleşecek olup başvurusu kabul edilen adayların sınava ne zaman katılacağına dair kendilerine özel bildirim yapılacaktır.  Yazılı sınavlar Türkiye genelinde eş zamanlı olarak 17 ilde çoktan seçmeli olarak gerçekleştirilecektir.
Yazılı ve sözlü sınavın aritmetik ortalaması alınarak sınav sonucu belirlenecek ve adaylara bildirilecektir. Sınav sonucunda adayın başarısız olması durumunda bile ödemiş olduğu sınav ücreti adaya geri ödenmeyecektir.

ALIM YAPILACAK BÖLÜMLER VE MESLEKLER

PTT tarafından Türkiye genelinde alınacak olan meslek grupları şunlardır: Postacı, Gişe Büro Görevlisi, tekniker,  PTT Uzman yardımcısı, mühendis, mimar ve avukat olarak belirlenmiştir.

Uzman yardımcılığı pozisyonlarında değişik meslek alanlarından dört yıllık üniversite mezunu eleman alımları gerçekleştirilecektir. Yabancı dil konusunda belli bölümler için istenen kriterler vardır. Tüm bunların yanı sıra diğer detayla PTT kurumunun kendi ilanında detaylı bir biçimde açıklanmış durumdadır. lanın tam metnini incelemek isteyen adaylar İlanın Tam Metni

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.