Öne Çıkanlar Özdilek Personel Alımı Başvuruları Silah Taşıma Ruhsatı Nasıl Alınır Almanya Aile Birleşimi Vizesi Almak Çocuk Güvenliği

Adalet Bakanlığı 4.771 Zabıt Katibi Alımı

Adalet Bakanlığı, resmi internet sayfasından ve Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sayfasından yayınlamış olduğu ilanlar ile çok çeşitli kadrolarda personel istihdam edeceğini duyurdu.

Adalet Bakanlığı 4.771 Zabıt Katibi Alımı

Adalet Bakanlığı, resmi internet sayfasından ve Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sayfasından yayınlamış olduğu ilanlar ile çok çeşitli kadrolarda personel istihdam edeceğini duyurdu. Bu haberimizde siz değerli okuyucularımıza zabit kâtipliği alımlarına dair tüm bilinmeyenleri aktaracağız.

Adalet Bakanlığı’nın merakla beklenen personel istihdam ilanı yayınlandı. Çeşitli kadrolarda 14 binden fazla personel istihdam edilecektir. Bu haberimizde sizlere Adalet Bakanlığı tarafından ilan edilen zabıt kâtipliği alım ilanlarını derledik. Uzun zamandır binlerce kişi tarafından merakla beklenen zabıt kâtipliği alım ilanlarına dair tüm detayları paylaşacağız.

ADALET BAKANLIĞI ZABIT KATİP İLANI:

Adalet Bakanlığı’nca yayımlanan kamu personeli alım ilanlarında en çok alım yapılacak kadro zabıt kâtipliği pozisyonu gelmektedir. Bakanlıktan yayımlanan ilana göre, lise ve önlisans mezunu olarak adayların başvuru yapabileceği 4 bin 7771 zabıt kâtibi alımı yapılacaktır. KPSS puan sıralamasına göre yapılacak alım detayları şe şekildedir:

ZABIT KATİBİ ALIM İLANINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Adalet Bakanlığı yayımlamış olduğu metninde adayların sahip olması gereken nitelikleri yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan ilana göre, Adalet Bakanlığı adaylardan, tüm ilanlar için orta genel başvuru koşullarını sağlamaları yanı sıra alım yapılacak her unvanın gereklerine göre belirlenen özel koşullarında sağlamaları talep edilmektedir. Buna göre zabıt kâtipliği alım ilanlarına başvuracak adaylar aşağıda yer alan koşulları sağlamaları gerekmektedir.

GENEL KOŞULLAR NELERDİR?

Türk vatandaşı olmak, lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak şartı aranmaktadır. Askerlikle ilgisi bulunmaması veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış ya da ertelenmiş yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 657 sayılı kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak. Kamu haklarından mahrum olmamak şartı aranmaktadır. 657 sayılı kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. İlanlara, KPSSP3 lisans mezunları için, KPSSP93 önlisans mezunları için, KPSSP94 ortaöğretim mezunları 70 ve üzeri puan alanlar başvurabilecektir.

ZABIT KATİBLİĞİ İÇİN BELİRLENEN ÖZEL KOŞULLAR NELERDİR?

En az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamlamış olduğuna dair belge gerekmektedir. Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans program, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.( Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olmuş olanlardan bilgisayar veya daktilo sertifikası istenmeyecektir.)Adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak(Bu şartın varlığı adalet komisyonlarınca yapılacak.

İlanın Tam Metni

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.