Öne Çıkanlar Bayilik veren firmalar İŞKUR Yurtdışı İlanları Banka Memur Personel Alımı Anketörlük İşi İle Para Kazanmak

Adalet Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı kamu personeli alım ilanı yayımlandı. Bakanlık tarafından yayınlanan ilan ile 7 stajyer kontrolör alımı yapılacağı belirtildi. İlanın başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizin devamında belirtilmiştir.

Adalet Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor!

2018 yılının bitmesine sayılı günler kala devlet dairelerinde eleman alımları hız kesmiyor. Nitekim bunlar bunlardan bir tanesi de Adalet Bakanlığı merkez teşkilâtında genel idare hizmetleri sınıfında yer alan 5, 6 ve 7.derecelerde bulunan yedi (7) adet stajyer kontrolör kadrosuna Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri Kontrolörleri Yönetmeliği ile Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri doğrultusunda Sözlü sınava istinaden kamu personel alımı olarak gerçekleştirecektir.

Sınava Katılma ve Başvuru Koşulları

◊ 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşıma,

◊ 01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.)

◊ Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olma,

◊ 2018 yılında A Grubu Kadrolar için gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olma, (Bu iki puan türünden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama gerçekleşecektir.)

◊ Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olma

Sınava Katılabilme İçin Gerekli Olan Evraklar

Kamu personel alımı için istenen evraklar şunlardır:

◊ Başvuru Formu,

◊ Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesi

◊ Güvenlik Soruşturması Formu (EK-2 formun “UYARI” bölümünde belirtilen hususlara uygun olarak doldurulması, 2 adet hazırlanması, bilgisayar ile doldurulması, fotoğraf yapıştırılması, ilgili bölümün imzalanması ve EK-2 formu haricinde başka formun kullanılması yasaktır.

◊ Mezun olunan okul diploması ya da geçici mezuniyet belgesinin aslı ya da onaylı

◊ Belgelerini şahsen teslim edeceklerin belge aslını ibraz etmeleri halinde sureti Bakanlıkça onaylanacaktır. Belgelerini posta yolu ile teslim edeceklerin belge fotokopisi göndermeleri yeterlidir, sözlü sınava girmeye hak kazanmaları halinde sınav esnasında belge asılları ile karşılaştırma yapılacaktır.)

◊ Hukuk Fakültesi harici bölümlerden mezun olanlar için transkript belgesi,

◊ Her türlü iklim ve yolculuk şartlarına dayanıklı olunduğuna ilişkin yazılı beyan (EK-3),

◊ Fotoğraflı özgeçmiş (El yazısı ile hazırlanıp imzalanacak.)

◊ Askerlik durumunu gösterir belge.

Başvuru Süreci

Başvuruların evraklarla beraber 07/01/2019 ile 22/01/2019 tarihleri arasında mesai sonuna kadar “Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA” adresine şahsen ya da son başvuru tarihine kadar üstteki adrese posta yoluyla yapılması istenmektedir.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.