Öne Çıkanlar Yurtdışı İş İlanları Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri Yurt Dışında İş İlanları Geleceği Parlak Karlı iş fikirleri

Acil Para Lazım Diyenlere Öneriler

alışma hayatında büyük yatırımlar yaparak iş kuranların sayısı her geçen gün azalıyor. Daha küçük sermayeler ile başlayan işler için daha cesur olan iş sahipleri bu hamleleri sonrasında daha iyi sonuçlar alabilirler.

Acil Para Lazım Diyenlere Öneriler

Çalışma hayatında büyük yatırımlar yaparak iş kuranların sayısı her geçen gün azalıyor. Daha küçük sermayeler ile başlayan işler için daha cesur olan iş sahipleri bu hamleleri sonrasında daha iyi sonuçlar alabilirler. Bu durum tamamı ile risk ile alakalıdır. Küçük bir meblağı riske etmek ile büyük bir meblağı riske etmek arasında çok fark vardır. Bu nedenle yatırımcılar çok daha rahat bir hareket ederek çok daha başarılı sonuçlar elde edebilirler. Girişimcilik yapı itibari ile risk isteyen bir eylemdir. Daha öncesinde denenmemiş ya da çok fazla yaygın olmayan, alternatifleri olmayan sektörlerin daha başarılı olduğunu görmek mümkündür. Peki bu özellikleri taşıyan işler için ne tür adımlar atılabilir?

İş kurmaya ayıracak parası olmayanlar için farklı alternatifler düşünülebilir. Minimum ücretler ile kurulacak işlerin gelecek kaygısının olmadığı daha sağlam olduğu bir gerçektir. Çünkü bu işler çok az sermaye ile kurulur ve batma gibi riskler taşımazlar genelde.

Kosgeb Mutlaka Aklınızda Bulunsun

Yapılabilecek işler arasında bilgisayar programlarını pazarlama sayılabilir. Bu işi kurmak için küçük bir büro ve bir bilgisayar yeterlidir. Kosgeb sayesinde bu işe çok minik bir ücret ödeyerek sahip olmak mümkün. Kosgeb aracılığı ile oluşturulan bu iş için öncesinde danışmanlar ile görüşmek ve görüş almak gerekiyor. Başvuru işlemlerinin ardından Kosgeb bir sunum ile yapılacak işin anlatılmasını istiyor. İşin sunumu yapıldıktan sonra bir takım işlemler, başvurular yapılıyor.

Ardından harcama yapılan tutarın faturası Kosgeb'e veriliyor. Ardından belli bir süre sonunda faturalandırılan tutarın çok büyük bir kısmı Kosgep tarafından ödeniyor. İş fikrinin burada önemi büyük yalnız Kosgep sadece küçük iş fikirleri için değil çok büyük iş fikirleri için de ödeme yapıyor. Araştırma geliştirme konusunda da destekleri olduğu için bu alanda yarattığı nimetlerden faydalanmak da mümkündür.

Bankalar Kredi Vermek İçin Çok Hevesli

Sermayesiz iş fikirleri arasında internet üzerinden yapılacak olan video çekme eyleminin muhatabı olan işler de düşünülebilir. Bir sosyal medya hesabından ürün tanıtmakla başlayarak farklı alanlara doğru büyümek mümkündür. Bunun için gereken bir kamera ya da bir bilgisayar için gereken bütçe kredi çekilerek de sağlanabilir. İlk zamanlarda gelen ücretler taksitleri ödemeye yetebilir. Sonrasında toplu halde bile kapatmak mümkün olabilir. Geleceği olan ve hali hazırda çok fazla kişinin bu işten ekmek yediği düşünülecek olursa kapsamlı bir çalışma ile muhteşem paralar kazanmak mümkündür.

Hibeler, Stk'lar ya da Aile Üyelerinden Destek Alın

Tarım ya da hayvancılık ile alakalı bir iş yapmak isteyenler için hibe programları bulunuyor. Bu hibe programlarında gereken koşulları taşıyanlar ve istenilen koşulları süreç içinde yerine getirenler çok güzel paralar kazanarak istedikleri işi yapmanın mutluluğunu yaşayabilirler. Mükemmel bir iş düşüncesi olup parası olmayanlar için sivil toplum kuruluşları da bu anlamda çaba sarf ederek yardımcı olabilirler. İnternet üzerinden sivil toplum kuruluşları araması yaparak ulaşmak mümkündür. Yapılacak olan işi açık bir şekilde yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Geri ödemeli ya da hibeli yardımlar Sivil toplum kuruluşlarının sağlayabildiği imkanlar arasında yer almaktadır.

Tüm bu noktaların tamamı için bir arayış gerçekleştirilmiş ancak gereken sermaye bulunamamış ise aile üyelerinden borç istemek de bir alternatif olarak düşünülebilir. Bu durum önce ne kadarlık bir ihtiyaç hasıl olacak ise belirlemek, ne kadar zaman içerisinde geri ödemenin yapılacağı gibi planlamalar yapılarak para konusunda destek alınabilir. Sonrasında da iş durumuna bağlı kalınma sureti ile ödeme yapılabilir. İş kurma konusunda istekli yakınlar ya da aile büyükleri bu alanda yardımcı olmak için istekli olabilirler.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.