Öne Çıkanlar Yurtdışı İş İlanları Güvenlik görevlisi alımı Kabin Memuru İş İlanları İlköğretim Mezunu İşçi Alımı

Esnafa Faizsiz Kredi İmkanı

Esnaflara kolaylık sağlamak, işlerine destek olmak için faizsiz kredi desteği veriliyor. İşinizde kullanabileceğiniz krediniz Esnaf kefalete başvurmanız halinde kullanabileceksiniz.

Esnafa Faizsiz Kredi İmkanı

Esnaflara kolaylık sağlamak, işlerine destek olmak için faizsiz kredi desteği veriliyor. İşinizde kullanabileceğiniz krediniz Esnaf kefalete başvurmanız halinde kullanabileceksiniz. Kredi kullanım ile ilgili gerekli koşulları taşımanız halinde gerekli evrakları düzenleyip başvuruları yapabilirsiniz.

Esnafa faizsiz kredi piyasa koşullarının belirsizliğinden kaynaklanan sıkıntıların, aşılabilmesi yerli üretime destek verilmesi, için anlaşmalı bankalar aracılığı ile kullandırılan kredi esnafa nefes aldıracak.

Kredinin Başvurusunun Yapılması

Faizsiz olarak kullanılacak kredinin başvurusu için gerekli evrakları elde edildikten sonra esnaf kefalet başvurulacaktır. Esnaf kefalete yapılan başvurunun onaylanmasına müteakip kredi kullanıma açılabiliyor.

Faizsiz esnaf kredisi nasıl alınır? Başvurusu için gerekli olacak evraklar hazırlanarak başvurulması gerekmektedir. Bu evraklar; Esnaf Odasına Kayıt belgesi, Esnaf Sicilinin Tasdiknamesi, İş yeri Vergi Levhası, Kimlik Kartı aslı ve fotokopisidir. Bu evraklarla birlikte esnaf kefalet kooperatifinde başvuru formu doldurulacaktır.

Krediyi Kullanabilecek Kişiler

Kredi kullandırılacak kişiler anlaşmalı bankalardan alınan bilgiler doğrultusunda üç grupta toplanıyor. Meslek grupları içerisinde kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere sahip esnaflar bulunuyor. Azalan meslek grupların canlandırılmasına desteklemek maksatlı kredi kullandırılıyor. Bu meslekler; semercilik, yemenicilik, çini ve çömlek yapımı gibi meslek grupları sayılıyor. Ustalık belgesi olan ve iş koluna yeni giren esnaflar kredi kullanabiliyor. KOSGEB genç ve yeni girişimci olacak kişilere ve esnaflara farklı oranlarda kredi kullandırıyor. Esnaf ve sanatkarlara iş yerleri için ihtiyaç duyulan makine, hammadde, döner sermaye ihtiyaçları ile demirbaş eşya alımları için kredi kullandırmaktadır.

Kredi Kullanma Şartları

Esnaf kredisine başvurulduğunda ustalık belgesi en az 3 yıllık olması gerekmektedir. Ustalık belgesine sahip olunan işte de en az 1 yıl çalışmış olmak gerekmektedir.

Esnafa faizsiz kredi başvurusu yaparken bazı şartların sağlanması gerekiyor. Mevcut kredi borcunun bulunmaması, kredi kullanmaya engel bir durum olmaması gerekiyor. Faizsiz kredi kullanırken en fazla bir yıl süresi içerisinde iki defa kullandırılabiliyor. Başka bir programdan kaynaklanan hibe veya faizsiz kredi kullanan esnaflar bu kapsamda kredi kullanamayacaklardır. Kredi başvurusu esnasında aynı konuda kredi kullanılmadığı konusunda kişilerden taahhüt alınmaktadır.

-Esnaf Kefalet kooperatiflerinden kredi kullananların başvuruları kabul edilmiyor.

-Özel bankalar tarafından kendi finansmanları ile esnaflara yönelik destek kredilerinden kullanılması faizsiz kredi kullanılmasına engel teşkil etmiyor.

Faizsiz başvuru yapıldığında gerekli evraklarla Esnaf Kefalet Kooperatifine başvurulacaktır. Esnaf kefalet kooperatifi daha önce kredi kullanılmadığı yönünde taahhüt alınarak onay verilecektir. Onay belgesini alan esnaf banka şubesine başvurulmalıdır. Banka şubesi tarafından kullanılacak faizsiz esnaf kredisinin kullanılması için kişiden teminat isteyecektir. Bu teminat taşınmaz ipoteği, taşıt rehini gösterilmesi, kefil istenmektedir. Alınacak kredi de bazı kesintiler olacaktır. Bu kesintileri en aza indirilecek birçok düzenleme ihtiyacı hissedilmesine karşın henüz böyle bir çalışma yapılmadığından güncel kesintiler yapılıyor. Kredinin 100’de 1’i kadar tutar bloke olacaktır. Bu bloke borç ödendiğinde bu para geri alınabilmektedir. Bu krediden esnaf kefalet kooperatifine ortaklık aidatı kesilmektedir. Bu krediden komisyon ücreti, hayat sigortası ücreti kesintisi yapılmaktadır. Banka tarafından teminat istenen taşınmazlarla ilgili yapılacak ipoteğin de masrafı olacaktır.

Bu masraf uzman incelemesi ücreti, tapu işlem harcı, ipotek masrafı ve vade süresi bir yıl veya daha fazla olması durumunda komisyon alınmaktadır. Komisyon kredi vadesinin bir yıldan az olması durumunda alınmamaktadır.

Faizsiz krediyi veren bankalar arasında pek çok banka bulunmaktadır. Bu bankalar arasında Halk Bank, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, Deniz Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Qnb Finans Bankası bulunmaktadır. Kredinin geri ödenmesi 12 ay ödemesiz, geri kalan tutar 36 ayda ödenebilmektedir. Her 3 ayda bir 8 taksitte ödenebilecektir.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Max Bent 1 yıl önce

Borçlarınızı temizlemek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı yoksa öz kaynak kredisine mi ihtiyacınız var?
işinizi geliştirmek için? Bankalar ve diğer kişiler tarafından reddedildiniz mi?
finansal ajanslar? Bir kredi konsolidasyonuna mı yoksa ipoteğe mi ihtiyacınız var? Aramak yok
tüm finansal problemlerinizi yapmak için buradayız.
Geçtiğimiz.

Bu kolay bir kredi şirketidir. İlgilenenlere kredi teklif ediyoruz
% 2'lik makul faiz oranı. Ürün aralığı 5.000 ABD dolarından
en fazla 100.000.000 dolar.

Maksimum güvenlik bizim önceliğimiz olduğu için kredilerimiz sigortalıdır.

Bize e-posta ile ulaşın: oceanfmortgages@gmail.com


Saygılarımızla

Avatar
Frank Moore 1 yıl önce

iş için% 3 acil bir krediye ihtiyacınız var
   (frankmooreloanfirm400@gmail.com)