Öne Çıkanlar Yurtdışı İş İlanları Yurtdışında Çalışmak Yaşlı bakım parası Banka Memuru Alımları 2019

Ziraat Bankası Tarım Kredileri Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası, çiftçilerimizin rahatlaması için ertelemeli krediyi hayata geçirmiştir. Zaten, Ziraat Bankası'nın kurulma amacı, çiftçileri tarımsal yönden desteklemek adına, çiftçilerimize düşük faiz ile kredi vermektir.

Ziraat Bankası Tarım Kredileri Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası, çiftçilerimizin rahatlaması için ertelemeli krediyi hayata geçirmiştir. Zaten, Ziraat Bankası'nın kurulma amacı, çiftçileri tarımsal yönden desteklemek adına, çiftçilerimize düşük faiz ile kredi vermektir. En uygun tarım kredileri alanında, Ziraat Bankası'nın her zaman önde geldiği bir gerçektir.

Ziraat Bankasının vermekte olduğu krediler arasında en önemli olanı, ertelemeli tarım kredisidir. Devletin, çiftçilerimize Tarım Kooperatifleri üzerinden vermekte olduğu bu kredinin, finansman desteğini Ziraat Bankası sağlamaktadır. Ertelemeli tarım kredisinde, ödenmesi gereken borç 1yıl ile 5 yıl arasında ertelenebilmektedir.

Ziraat Bankası, Ödemesinde Erteleme Yapılabilen Kredi Verebilir mi?

Ziraat Bankası'nın ödemesinde erteleme yapılan bir kredi verebilmesi için, devlet desteği altında bulunan başka kuruluşlar ile anlaşma yapması gerekliliği vardır. O yüzden bu ertelemeli kredi, Tarım Kooperatifleri tarafından veriyor görünür, ancak arkasındaki maddi destek Ziraat Bankasıdır.

Kendi adına Ziraat Bankası ancak, standart zamanlı Ziraat Bankası tarım kredileri verebilmektedir. Ziraat bankasının çiftçilerimiz için verdiği diğer krediler arasında, hayvancılık kredileri, traktör kredileri de mevcuttur.

Ziraat Bankasının verdiği Çiftçi Kredileri

Ziraat bankası, çiftçilerin ve genç girişimcilerin, verdiği uygun faizli kredilerle her zaman yanında olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Bu alanda verdiği ertelemeli tarım kredisi desteğinin yanı sıra, düşük faizli hayvancılık kredileri de vermektedir.

Hayvancılık Kredileri

Devlet, hayvancılığın daha organize olarak yapılabilmesi adına, büyük besihaneler kurulması için, son 10 yılı kapsayan dönem içerisinde, ciddi olarak faaliyetler yürütmeye başladı. Bu sürdürülmekte olan faaliyetler içerisinde en etkileyici olanı ise kuşkusuz, tamamen faizsiz ve 5 sene geri ödemesiz olarak vermekte olduğu, hayvancılık kredileri. Çiftçiler, devlete sundukları projenin kabul edilmesi halinde, bu krediden faydalanabiliyorlar.

Besi hayvancılığı, damızlık hayvancılık gibi, büyükbaş ve ya küçükbaş hayvancılık yapan girişimci ruha sahip olan kişilerin, projelerini hazırlayıp, onay alıp, hem kendileri için, hemde ülkedeki hayvancılık sektörünün gelişmesi için, büyükbaş ve küçükbaş besihane kredisi imkanından hemen faydalanmalarını tavsiye ediyoruz.

"Bu kadar büyük projelerin içerisinde yer almak istemiyorum, küçük bir iş bana yeterlidir", diye düşünmekte olan, büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiricileri, hindi, kaz, devekuşu, tavuk, bıldırcın, ördek gibi kanatlı hayvancılık ve arıcılık yapan üreticiler, üretimlerini finanse etmek için hemen faizsiz hayvancılık kredilerine başvursunlar. Unutmasınlar ki faizsiz kredi almak, her vatandaşın düşlediği şeydir. Tavuk ve kaz çiftliği olan üreticiler de, Ziraat Bankası'nın verdiği düşük faizli hayvancılık kredilerini alıyorlar.

Hayvancılık Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Olan Şartlar

Belli sayının üzerinde büyükbaş ve ya küçükbaş hayvanı olan kişiler ancak, 5 Sene geri ödemesiz kredi alabilirler. Ertelemeli hayvan kredisinden yalnızca büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiricileri değil, kanatlı hayvan yetiştiricileri de yararlanıyorlar. Bunun yanında bu şartlara haiz olan çiftçiler, faizsiz hayvancılık kredisinden de faydalanabiliyorlar.

Tarım Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Olan Belgeler

ÇKS, çiftçi belgesi, nüfus cüzdanı, kira kontratı, tapu kaydı gibi, tarımsal işletmeyi kanıtlayacak belgeler, kredi karşılığında teminat olarak gösterilmesi gereken belgeler, krediyi alacak olan bir işletme ise, son 3 yılı kapsayacak şekilde, gelir ve bilanço dökümleri, Ziraat Bankası'ndan kredi alabilmek için yeterli olmaktadır.

Ziraat Bankası Hayvansal Üretim İhtiyaç Kredisi

Hayvancılık sektöründe, yem, yakıt, makine bakım onarım, kira, ilaç, sigorta giderleri gibi büyük ve küçükbaş hayvanlar için gerekli olan harcamalar için, Ziraat Bankası, İşletme Kredisi vermekte.

Arıcılık alanında yapılmakta olan harcamalar, ahır yapımı, süt soğutma tankı, ağıl yapımı, çeşitli ekipmanların alımı, istenmesi halinde rüzgar, biogaz, güneş yatırımları, bu yatırımların yapılması amacı ile tarla, büyükbaş, küçük baş hayvan alımları giderleri içinde ayrıca, Yatırım Kredileri verilmektedir.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.