Öne Çıkanlar Nasıl Becayiş Yapılır Kamu Personel Alımı Para Harcadığımız Yerler Öz Geçmiş Hazırlamak

Almanya'da Asgari Ücret Ve İşçi Maaşları Ne Kadar?

Almanya'da İşçiler Ne Kadar Maaş Alır? Almanya'da Asgari Ücret Ne Kadar? Almanya'da çalışanların sosyal hakları nelerdir? Merak edilen bu konu başlıklarının detayları haberimizde..

Almanya'da Asgari Ücret Ve İşçi Maaşları Ne Kadar?

Almanya çalışma disiplini kadar çalışanlarına uygulamış olduğu asgari ücretlendirme ile de yine gündemdeki yerini korumaya devam etmektedir. Bu nedenden ötürü Almanya ülkemiz de dahil olmak üzere pek çok yerden işçi göçü alan Avrupa devletlerinin ilk sıralarında gelmektedir. Bu duruma bir de asgari ücretin Türkiye'dekinin neredeyse dört beş katı olması da eklenirse gerçekten de Almanya'da alınan asgari net maaşların Türkiye'nin ekonomi politikasının kat be kat üstünde yer aldığını rahatlıkla belirtmek mümkün olacaktır. İşte bütün bu özellikler de sürekli beyin göçünün yapılması anlamını ortaya koymaktadır. Böylelikle her anlamda kendisini tam olarak geliştirmiş olan kişiler yüksek standartlara sahip olarak Almanya'da rahat bir yaşam sürebilir.

ALMANYA'DA ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

2018 yılı verilerine göre Almanya'da net olarak açıklanan asgari ücret aylık 1.020 Euro tutarına tekabül etmektedir. Bu tutar Almanya’da asgari ücret ile çalışanların dahi çok rahat bir şekilde geçimini temin edebileceği anlamına gelir. Böylece hem hayalinizdeki eve, arabaya sahip olabilir hem de yüksek yaşam kalitesi içerisinde yaşama imkanı bulabilirsiniz. Bütün bu özellikler yönünden değerlendirilecek olunursa Almanya'ya çalışmaya giden Türk işçi sayısının özellikle 1960 döneminde sıklıkla arttığını belirtmek mümkün. Bu durum günümüzde her ne kadar azalmış olsa da Almanya'ya halen Türk işçiler akın akın ilerlemektedir. Bu sayede her anlamda yüksek yaşam standardına sahip olarak yaşam sürmek mümkün olabilmektedir.

ALMANYA'DA MAAŞ POLİTİKASI

Almanya'da çalışanların maaş politikasına da yer vermek gerekmektedir. Almanya kurulduğu ilk zamandan bu yana daima çalışanlarının verimini artırmak ve daima gelişimlerine aktif olarak katkıda bulunmak için sürekli yeni ekonomik politikalar izlemektedir. İzlediği bu ekonomik politikalarından birisi de şirketlerin çalışanlarına ödediği maaşlardır. Maaşlar saatlik çalışma ücretine göre hesaplanmaktadır. Bu da her anlamda hem çalışanların çalışma zamanını kendi kendisinin belirlemesi hem de kazanç limitini kendisinin ayarlaması anlamını taşır.

İşte bütün bu özellikler doğrultusunda değerlendirilecek olunursa her anlamda çalışanların kendilerini geliştirme konusunda daima mesafe kat etmeye devam ettiğini rahatlıkla belirtmek mümkün. Almanya'da saatlik olarak uygulanan ücret politikasına bir de prim usulü eklenmektedir. Çalışanların performansına göre maaşlarında belli oranda yüksek artışların kaydedildiği de dikkat çeken konular arasında gelir.

ALMANYA'DA İŞÇİ MAAŞLARI

Almanya'da vasıfsız olarak işçi statüsündeki bir kimsenin alacağı maaş aylık 1.020 Euro olarak taksim edilmiştir. Eğer eğitim seviyesi yüksek ise bu durumda alınacak maaş rakamı da bir hayli artış göstermektedir. Fiyatlardaki bu yüksek standart ve Almanya’da işçi maaşları tamamen ülkenin gelişmişlik düzeyine paralel olarak gelişim göstermektedir. İşte bundan yola çıkılacak olunduğu zaman da her yönüyle çalışanların kendilerini motive etmek ve daima geliştirmek için uygun miktarı aldıklarını belirtmek söz konusu olacaktır.

Almanya'da Çalışma Ve Hayat Şartları

Tüm bu özelliklerin dışında kalan bir diğer nokta da işçilerin tamamen disiplinli ve özverili bir ortamda çalışma imkanı bulmaları dikkat çeken özelliğidir. Böylelikle motivasyonunu daima yüksek tutacak bireylerin oluşturulması sağlanarak her anlamda kendisini geliştirmeye açık adayların oluşturulması amaç edinilir. İşte bu özellikler doğrultusunda da değerlendirildiği zaman her anlamda gelişime açık bireylerin var olduğunu çok net bir şekilde ifade etmek söz konusu olacaktır. Bu da çalışanların kendilerini geliştirme konusundaki tutumları anlamına gelmektedir.

Alman hükûmetinin de özellikle emekçilere yönelik maaş politikası ve her anlamda emeğin karşılığının verilmesi anlayışına dayanarak çalışanların asgari ücretleri sürekli artış gösterir. Bu da dikkat çeken noktalar arasında gelen bir başka özellik olarak karşımıza çıkan unsurlar arasındaki yerini korumaya devam ederek karşımızda durmaktadır.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yabancı 1 yıl önce

Öyledir güzel anlatıyorsunki ben almanyada
Yaşıyorum 1020 askeri ücret 400 yada 500 euro ev kirası araba vergisi sigortası yakıt parası elektrik televizyon vergisi su,kanall,telefon gideri.yazarken güzel yazmışsın gel bir sen geçinmeye çalış bu 1020 euro nan